Je to určite skvelé mať 40 000 % ROI, ale mnohí používatelia, ktorí investovali do tokenu Squid Game Token, nemôžu svoje zisky vyplatiť a všade na internete to nahlasujú ako podvod.
Token SQUID sa dostal na titulky rôznych finančných a kryptomenových médií po celom svete. Napriek tomu to nemusí byť zázrak, v ktorý všetci dúfali.
Po náraste o viac ako 110 000 % za menej ako týždeň sa po celom internete začínajú objavovať správy o „investoroch”, ktorí neboli schopní predať svoje tokeny po astronomických ziskoch.
Token je na 2905. mieste medzi kryptomenami zalistovanými na Coinmarketcap, ale samotný cenový agregátor už umiestnil banner s upozornením na vysoké riziko investovania do tokenu. Je to z toho dôvodu,že môže blokovať neskoršie predaje – niečo, čo je spoločným znakom niekoľkých krypto-podvodov.
„Dostali sme viacero správ, že používatelia nemôžu predávať tento token na Pancakeswap. Vykonajte svoju vlastnú povinnú starostlivosť a buďte pri obchodovaní opatrní! Aj keď je tento projekt jasne inšpirovaný rovnomenným seriálom na Netflixe, je nepravdepodobné, že by bol spojený s oficiálnou IP.”
Squid Game token. Príliš dobrý, aby to bola pravda?
Ako už skôr informoval denník Cryptopotato, SQUID má len týždeň. Token sa inšpiroval sériou „Squid Game” na Netflixe. Ide o šou so skupinou 456 finančne slabých súťažiacich, ktorí sa stretávajú v detinských, no smrteľných hrách s cieľom vyhrať šťavnatú peňažnú odmenu.
Projekt sľubuje určitú krypto-adaptáciu pre hru, ktorá vyžaduje, aby sa súťažiaci zúčastnili niekoľkých hier predtým, ako odídu so značnou krypto-cenou. Aby sa mohol zúčastniť, musel každý hráč zaplatiť približne pol milióna dolárov na poplatkoch a odniesť si domov významný jackpot v prípade, že bude jediným výhercom.
Niektorí ľudia ale jednoducho investovali do tokenu, aby špekulovali bez toho, aby vstúpili do hry. Zjavne zistili, že nie je možné získať svoje výhry. Taktika by mohla byť akousi anti-dump ochranou, ale trochu zle napísaná biela kniha hry nespomína žiadny mechanizmus kontroly trhu.
Toto je jednoducho potvrdenie série výkričníkov pre projekt. Cryptopotato varoval, že stránka projektu propaguje tweety od Elona Muska, ktoré údajne podporujú projekt, čo sa ukázalo ako úplne falošné.
Okrem toho členovia vývojárskeho tímu nemajú žiadne známe pozadie. Je ťažké povedať, či skutočne existujú alebo nie.
Sociálne médiá: Neviditeľná sila, ktorá dáva hodnotu bezcenným
No napriek všetkému vyššie uvedenému sú meme kryptomeny celosvetovým trendom. Mnoho ľudí je ochotných kúpiť tokeny len preto, aby sa zúčastnili na akomsi globálnom vtipe.
Od volfrámových kociek až po tokeny ako ElonSperm alebo FuckElon, v závislosti od sentimentu Crypto Twitteru voči The Dogefather-ovi, je trend zvyšovania ceny tokenu pomocou komunitného úsilia niečo, čo sa upevnilo v základoch kryptomien v priebehu rokov.
Tento trend začal s Dogecoinom, meme kryptomenou, ktorá sa dostala až do top 10. Shiba Inu sa tiež dostal na miesto v tomto prestížnom zozname. Svojich päť minút slávy si užili aj ďalšie tokeny ako Safemoon, Cumrocket, Floki Inu.
Zberatelia NFT držia krok s trendom. Kamene, mačiatka a čísla na čiernom pozadí sa vymenili za státisíce, ba dokonca za milióny dolárov.
Niet teda divu, že mnohí sa necítia oklamaní držaním bezcenných žetónov z obľúbenej televíznej relácie. Zatiaľ čo niektorí zúfajú nad stratou peňazí, iní s radosťou zahadzujú svoj majetok „zo srandy”.
Zdroj:
CRYPTOPOTATO, 2021, SQUID Investors Cannot Sell Their Tokens After a 110,000% Spike, Raising Too Many Red Flags to Ignore Report [online]. [cit. 2021-11-01]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/squid-investors-cannot-sell-their-tokens-after-a-110000-spike-raising-too-many-red-flags-to-ignore/