Údaje analyzované spoločnosťou Finbold naznačujú, že v priemere 38,7% globálnych používateľov internetu vo veku od 16 do 64 rokov využíva bankové a finančné aplikácie od 3. štvrťroka 2020.
Ázijské krajiny zaostali za priemerom, Čína predstavuje 27,7%, zatiaľ čo sa Japonsko drží na desiatom mieste, na 24,7%.
Napriek tomu, že je Nemecko špičkovým európskym centrom pre fintech, mierne zaostáva za svetovým priemerom na úrovni 38,6%.
Brazília – 57% respondentov používa aplikácie bankových a finančných služieb. Singapur zaujíma druhé miesto na úrovni 55,8%.
Ako naznačuje analýza, takmer polovica skúmaných osôb z piatich najlepších krajín používa bankové a finančné aplikácie.
Za zmienku stojí, že najväčšie používanie bolo zaznamenané počas obdobia pandémie. Toto obdobie fungovalo ako katalyzátor prechodu na digitálne platformy.
Aj keď popredné ekonomiky ako Nemecko, Čína a Japonsko za globálnym priemerom zaostávajú, stále majú obrovský potenciál rastu.
Pôsobia v regiónoch s pokročilou technologickou inováciou a regulačnou podporou.
Aplikácie sa celkovo stávajú čoraz viac preferovaným prostriedkom na riešenie finančných záležitostí, a to nielen kontrolou výpisov.
Používatelia majú prístup k pôžičkám a platby z účtu za energie môžu uskutočniť z pohodlia domova.
Zdroj:
FINBOLD, 2021. Asian countries lag behind the global 39% average for banking apps usage. [cit. 2021-03-12]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/asian-countries-lag-behind-the-global-39-average-for-banking-apps-usage/